Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Co zrobić, by na długo wyprostować włosy? 10 marca, 2022

Obecna moda na proste włosy skutkuje tym, iż wiele osób kupuje prostownice do włosów, które pozwalają na samodzielne i codzienne poprawianie fryzury w domowym zaciszu. Przy wyborze prostownicy należy jednak rozważyć czy nie uszkodzi ona zbytnio włosów.

Powłoka prostownicy musi ustrzec nasze włosy przed wysoką temperaturą. Wersja powłoki prostownic dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Podrzędna jakość prostownicy może nie tylkobyć przyczyną pogorszenia stanu naszych włosów, ale i uniemożliwić skuteczne prostowanie. Gdy włosy mają tendencje do falowania, lakier do włosów po prostowaniu może pełnić funkcję utrwalacza. Lakier do włosów powinien być rozprowadzony równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie zlepiły.Istotna jest też odpowiednia suszarka do włosów.

Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający. pianki do włosów utrzymują lekkośćwłosów, pozwalając na zachowanie plastyczności włosa.

Zaciekawił Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to zobacz ten użyteczny serwis (https://kelis.com.pl/manicure-ursus-skorosze-warszawa/). Przeczytasz tam informacje, które okażą się dla Ciebie wartościowe.

Żel głównie pozwala na kształtowanie i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich fryzur. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt prędko, umożliwiając układanie oryginalnych fryzur. Na rynku oferowane są również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Ponadto stosowanie specjalistycznych odżywek i szamponów regenerujących przyczyni się do tego, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą silne i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające stan włosa.

Wykorzystując suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować lekko falujące i dopiero coumyte włosy. Taki sposób układania włosów nie musi być jednak koniecznie skuteczny. Z kolei należy przeanalizować, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym skuteczniejszego utrwalacza trzeba rozprowadzić na włosy. Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdyż na drugi dzień zazwyczaj rezultatu już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne używanie farby do włosów goldwell może skutkować tym, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją piękno, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy włosy, należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały skutek, ale zaliczane są do fachowych kosmetyków fryzjerskich. Czasami należy dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej kondycji.