Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Co to są rzemienie hurt oraz do czego okazywały się kiedyś przydatne? Styczeń 18, 2018

Ludzkość od niepamiętnych czasów wymagała jakiegoś wariantu, aby złączyć wzajemnie jakiekolwiek różne elementy. I to okazuje się niekoniecznie miało to być połączenie stałe.

Ot, chociażby taka uprząż dla konia. Człowiek porusza się konno od setek lat. Jakiego materiału używano kiedyś jako lejce?
Okazuje się, że nie można było używać do tego typowego sznurka, ponieważ zbyt wbijałby się on w ciało zwierzaka. Co więc było znacznie korzystniejszym wyjściem? Coś, co zostało wykonane ze zwierzęcej skóry, czyli rzemienie hurt. Są to paski wykonane ze stosownie spreparowanej oraz wysuszonej zwierzęcej skóry, jakie były kiedyś stosowane w wielu gałęziach między innymi przemysłu. Dla przykładu tego typu odzież. Prawie każdy facet od jakiegoś wieku rozpoczyna używać typowy pasek do spodni. Wielu z nich w lecie używa także klapki. A wszakże do ich wykonania również posłużyły rzemienie hurt. Nie można by ominąć różnych fabryk, które używały rzemienie hurt jako składnik w dźwigni pasowej, która była jednym z mechanizmów na hali produkcyjnej.
środowisko
Autor: Mario M
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego jednak rzemienie hurt okazywały się tak szeroko stosowane? To niezwykle proste: takowe rzemienie hurt charakteryzują się bardzo ogromną wytrzymałością na ciągnięcie. Ich wytrzymałość okazywała się być nie do zastąpienia. Również i dzisiaj obywatele stosują rzemienie hurt do różnych wykorzystań.

Wykluczając wspomnianą uprząż dla konia, podróżnicy doskonale pamiętają rzemienie hurt, ponieważ wiele sprzedawanych na specjalnych straganach pamiątek ma pasek wytworzony akurat z rzemienia hurt.
Categories: Bez kategorii