Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Co to jest dieta odchudzająca i oczyszczająca,jakie przynosi efekty i jak ją zastosować? 29 marca, 2022

Otyłość jest coraz częściej spotykanym problemem występującym wśród ludzi całym globie i przyczyną powikłań takich jak np.: zaburzenia w gospodarce lipidowej i węglowodanowej, układzie kostno – stawowym, pokarmowym i endokrynnym. Skutkami takich kłopotów jest zwiększone ryzyko umieralności m.in. z powodu chorób sercowo – naczyniowych, a także z powodu nowotworów.

Autor: Flickr.com

Pierwszym krokiem przy eliminowaniu otyłości zazwyczaj powinna być zmiana starego sposobu życia a konkretnie zmiana szkodliwych przyzwyczajeń żywieniowych i powiększenie aktywności fizycznej. W celu pomniejszenia masy ciała dopomóc może ponadto dieta odchudzająca. Można wskazać na rozmaite rodzaje diet. Specjalne różnice w sposobie jakim jest dieta odchudzająca polegają na rozmaitym stosunku makroskładników: białka, tłuszczu i węglowodanów. Do diet skuteczniejszych można zaliczyć np. dietę: niskoenergetyczną, bardzo niskoenergetyczną, niskowęglowodanową, czy wysokobiałkową. Do tego nadmiar substancji szkodliwych w ciele może sprawiać brak energii, przemęczenie, kłopoty z koncentracją lub ziemisty kolor skóry. Jednym z wynalazków na pozbycie się szkodliwych substancji z organizmu jest dieta oczyszczająca. Nie musisz więc trudzić się kilkudniową głodówką, by pozbyć się toksyn. Wystarczy bowiem jadłospis owocowo-warzywny. Aby efekty diety oczyszczającej były zadowalające trzeba wyeliminować kawę, herbatę, alkohol i papierosy. Z menu należy także wyeliminować produkty przetworzone, tłuszcze, cukry złożone i białka. Potrawy przyprawiać można ziołami, sokiem z cytryny i sosem vinegret. Trzeba również wyłączyć z jadłospisu sól i różnorakie substancje wzmacniające smak. Przykładowa dieta oczyszczająca powinna trwać co najmniej dwa tygodnie. Najpopularniejsze diety oczyszczające to dieta oparta na ryżu, warzywna oraz owocowo-warzywna. Dieta oczyszczająca we współczesnych czasach to dla wielu ludzi konieczność.

Wzmocnij serce właściwą dietą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Toksyny i szkodliwe substancje kumulują się w organizmie w wyniku niezdrowego trybu życia. Ich źródłem jest również szkodliwa żywność oraz zanieczyszczona woda, powietrze i gleba. To właśnie dlatego jest złe samopoczucie i często chorujemy na różnorodne choroby ze względu na osłabienie odporności. Zanieczyszczony organizm próbuje sam powrócić do zdrowia, jednak w wielu przypadkach niekonsekwentnie. Gdy substancji szkodliwych jest zbyt dużo przejawiają się one infekcjami, a nawet zaparciami lub groźniejszymi schorzeniami. By wygrać z toksynami należy wykluczyć pewne pokarmy z menu oraz dostarczać ciału składników odżywczych, które przyspieszają odnowę organizmu i jego oczyszczanie. A więc zdrowy wygląd bez otyłości i toksyn w organizmie jest możliwy.

Intrygują Cię opisane tu treści? Jeżeli tak, to rewelacyjnie – udostępniamy także dla Ciebie bezpłatny dostęp (http://www.karpatkebab.pl/) do nowej strony.

Wystarczy tylko trochę motywacji, by wrócić do zdrowia. Trzymanie się kilku bazowych zasad żywienia powinno konsekwentnie usunąć zanieczyszczenia z organizmu. A więc korzystaj z diety i raduj się zdrowiem.

Świetna strona: .

Kategorie: Zdrowa dieta