Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Co robią panowie, by utrzymać brodę formie? Okazuje się, że wykonują dość sporo zabiegów i wykorzystują różne akcesoria. 25 lutego, 2022

Dużo ludzi uważa, że męska broda rośnie po prostu, ot tak. Sama się modeluje, wyczesuje i podcina. Oczywiście to kompletna bzdura. Co robią faceci, żeby utrzymać ją w formie? Okazuje się, że wykonują całkiem sporo zabiegów pielęgnacyjnych, używając do tego męskich kosmetyków, żyletek, brzytwy, nożyczek i jeszcze kilku akcesoriów.

Młody mężczyzna z brodą

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Pielęgnowanie męskiej brody ma wiele etapów. Dobrze jest kupić sprawdzone kosmetyki do brody, które przez dodatki naturalnych olejków sprawią, że broda będzie świetnie umyta i wystylizowana. Całą operację zwykle rozpoczyna się od dokładnego umycia brody szamponem do tego celu przeznaczonym. Ważne by lekko się pienił i miał przyjemny zapach utrzymujący się na brodzie nawet po jakimś czasie. Kiedy broda jest lekko wilgotna, trzeba poświęcić jej czas i lekko ją przyciąć i ułożyć. Mężczyźni powinni dobierać jej kształt do swojej twarzy i ogólnej budowy ciała, ale też na przykład do tego, czy noszą okulary. Przystrzyc brodę można ostrymi nożyczkami do włosów, brzytwą albo elektryczną golarką. Sprawdzą się także jednorazowe żyletki Derby. Technika jest dowolna i na pewno każdy ma swoją ulubioną. Po ułożeniu przychodzi czas na nałożenie kosmetyków pielęgnujących – olejków albo pomad. Wygładzą one strukturę włosa i ułatwiają jej wyczesanie. Samo czesanie nie jest jedynie układaniem kosmyków, ale też rozprowadzanie grzebieniem produktu na całej długości. Jeśli odstaje nam jakiś niesforny włosek lub przy rozczesywaniu zauważamy jakieś niedociągnięcia, na koniec można jeszcze zrobić ostatnie poprawki nożyczkami.

Zapewne przyda Ci się moja witryna (https://lampydodomu.pl/), jeżeli chcesz dowiedzieć się dużo informacji na ten temat. Zachęcamy zatem, żebyś wszedł w ten link.

Jeśli idziemy do fryzjera i golibrody, zupełnie możliwe, że zostaniemy ogoleni brzytwą. Nie jest to częste, nie każdy się tego uczy i nie każdy opanował technikę golenia tym sposobem.

Te zamieszczone tutaj wpisy ze strony (http://linde-mh.pl/pl/Rozwiazania-i-uslugi/Wozki-uzywane/) zaspokoją Twoją dociekliwość, jeżeli omawiana w tym materialne kwestia bardzo Cię zaabsorbowała.

Pas do ostrzenia brzytwy (zobacz ofertę) też nie jest popularnym przedmiotem, bowiem wszystkie nożyczki, brzytwy i inne tępiące się narzędzia fryzjerskie, przekazuje się formie ostrzącej.

Akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże jest jeszcze grupa mężczyzn, która preferuje golenie się tą tradycyjną metodą w domu. Nabywa specjalne, dobrze pieniące się mydło (piana musi być gęsta i trwała, aby odpowiednio zmiękczyła też zarost), tradycyjny pędzel z twardej lub miękkiej szczeciny i brzytwę. Za brzytwą przemawia fakt, że można mieć jedną na całe życie, zdarza się, że należy wymienić w niej ostrze. Dla porównania – jednorazowe żyletki Derby albo golarki elektryczne kupuje się bardzo wiele razy. Oczywiście żeby dobrze golić się brzytwą trzeba mieć też pas do ostrzenia brzytwy. Zwykle najlepiej sprawdza się ten wykonany ze skóry. Panowie stosujący brzytwę zwykle nie stawiają na kosmetyki do brody, a po goleniu używają po prostu ałunu.