Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Co nam proponują sklepy ze zdrową żywnością? Listopad 19, 2018

Sklepy ze zdrową żywnością mnożą się ostatnimi czasy jak grzyby po deszczu. Może razem z trendem na czynne warianty odpoczynku spowodują, że kolejki do doktorów nareszcie się skrócą? Oby tak było. Sklepy te proponują przede wszystkim wszelkiego rodzaju żywność ekologiczną, poczynając od nieprzetworzonych warzyw jak też innych płodów rolniczych posiadających właściwe certyfikaty i europejskie logo (tzw. euroliść).

ekologia
Autor: Baltimore RecNParks
Źródło: http://www.flickr.com

Czym cechują się w taki sposób oznaczone artykuły żywnościowe? Warzywa i owoce takie uprawiane były na glebie nieskażonej sztucznymi środkami ochrony roślin. Wolno w w/w farmach korzystać tylko i wyłącznie z ekologicznych środków chroniących rośliny przed szkodnikami. Jeżeli zaś idzie o hodowle (http://www.aquablendpolska.com/katalog/hodowla-cielat-w-zimie,394.html) zwierząt, w wyżej wymienionych gospodarstwach zabronione jest karmienie ich wszelkiego typu stymulatorami wzrostu bądź hormonami. Kokosze chodzą po wolnym wybiegu i znoszą nie skażone chemią jajka.

Ten proponowany odnośnik (https://www.przychodniazycie.pl/305,Internista.html) posiada podobne informacje na omawiany temat. Obowiązkowo zobacz to teraz, gdyż uzyskane informacje całkowicie Cię wciągną.

Gospodarstwa wytwarzające żywność ekologiczna przechodzą bardzo liczne kontrole i to już od momentu kiedy dopiero zaczynają się starać o przyznanie im certyfikatu gospodarstw ekologicznych.

Nim produkowane przez nie artykuły żywnościowe trafią do sklepów ze zdrowa żywnością również poddane są rozlicznym inspekcjom. W procesie produkcji żywności ekologicznej surowo zabronione jest również używanie komponentów GMO. Wytwarzana w ten sposób żywność ekologiczna jest rzecz jasna droższa od tej powszechnie dostępnej, bowiem do jej wytworzenia potrzeba niewspółmiernie więcej czasu i wysiłku. Jest ona jednakże warta większej ceny. Sklepy oferujące zdrową żywność proponują nam całą gamę artykułów.
Prócz produktów surowych możemy tam kupić: artykuły wzmacniające odporność, mleko, octy, marmolady z owoców hodowanych metodą ekologiczną, produkty pszczele, pasztety do smarowania pieczywa, wszelkiego rodzaju: ryże, mąki, cukry, przetwory z warzyw, bakalie, przetwory, strączkowe warzywa, nasiona, słodycze dietetyczne, kawy, przyprawy, aż po odzież z bawełny uprawianej w sposób ekologiczny i ekologiczne środki czystości.

danie
Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com

Są też w tych sklepach specjalistyczne działy produktów poświęcone: cukrzykom, osobom na diecie bezglutenowej, osobom będącym na diecie wegańskiej oraz specjalny dział z artykułami dla dzieciaczków i niemowlaków. Jestem pewna, że każdy odnajdzie w takim sklepie swe ulubione wyroby. Jeżeli prócz jedzenia zdrowych potraw przyrządzanych z żywności ekologicznej zadbamy o tężyznę fizyczną uprawiając sport regularnie, wtedy długie i zdrowe życie mamy zapewniane.