Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Co musi się znaleźć w kosmetyczce każdego mężczyzny, czyli z jakiego powodu panowie coraz większą uwagę przywiązują do swojego wyglądu? Wrzesień 7, 2018

Moda męska zmienia się chyba częściej niż damska. Do tej pory pierwsze skrzypce grali mężczyźni metroseksualni. Następnie przyszła kolej na tak zwanych drwali. Obecnie coraz głośniej jest na temat panów, którzy zainspirowali się stylem… menela. Bez znaczenia na to, jaki z tych stylów prezentują jedno jest pewne: wszyscy pielęgnują swój wygląd. Pragną być piękni. Czasy, kiedy jedynym męskim kosmetykiem był dezodorant w sztyfcie dawno odeszły do lamusa. Czego nie może zabraknąć w kosmetyczce każdego faceta? Przyjrzyjmy się temu bliżej…

Mężczyzna goli się maszynką
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy szybko się zmieniają. Mężczyźni nie zostają już daleko w tyle za swoimi partnerkami. Niektórzy nawet żartują, że pod względem ilośći posiadanych kosmetyków, zaczynają je prześcigać. Czym są męskie kosmetyki? Albo: co panowie noszą w kosmetyczkach? W pierwszej kolejności znajdziemy w nich żyletki derby. To podstawa. Poza tym męskie kosmetyki, a więc przybory do golenia: żel do golenia, balsam po goleniu, a także krem do twarzy i do ciała, dezodorant, a nawet charakterystyczne perfumy. Panowie coraz częściej myślą o tym, aby posiadać zadbane dłonie i stopy. Wiedzą o tym, że brudne obgryzione paznokcie są jednym słowem ohydne. Tak samo jest ze stopami. Nieprzyjemny zapach nie jest powodem do zadowolenia. Męskie kosmetyki to w chwili obecnej coś więcej niż żyletki astra oraz przybory do golenia. Choć są one podstawą, mężczyźni chcą o wiele lepiej dbać o swój wygląd.

W jaki sposób nie przesadzić z kosmetykami? Panowie mają skłonności do popadania w przesadę. Najczęściej błędem jest używanie zbyt dużej ilości perfum. Chyba każdy z nas zna kogoś, za kim zapach ciągnie się wręcz kilometrami. Często nieprzyjemny aromat aż zatyka. Perfum należy używać w niewielkich ilościach. Chyba, iż chcemy być chodzącą perfumerią.

Dezodorant
Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym wykroczeniem jest stosowanie dezodorantu na ubranie. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, że ten kosmetyk stosuje się bezpośrednio na ciało. Pamiętajmy o tym, iż tony dezodorantu nie pomogą, jeżeli systematycznie nie zażywamy kąpieli. Prawda, że mało skomplikowane? Męskie kosmetyki są dostępne w każdym sklepie. Dobierzmy je prawidłowo do naszego typu cery. I nie popadajmy w przesadę. Jak głosi stare powiedzonko: „Mydło i woda, najlepsza uroda”. Panowie powoli uczą się, jakim sposobem porządnie dbać o siebie. To dobrze, jednak ich skłonność do przesady sprawia, iż jeszcze długa droga przed nimi. Jeśli mają problem z odpowiednim doborem kosmetyków, czy przyborów do golenia, zawsze mogą poradzić się koleżanek. W końcu ten kto pyta, nie błądzi.