Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Co brać pod uwagę, wybierając środek do twarzy? Maj 16, 2020

W obecnych czasach stosowanie kosmetyków do cery to jest podstawa codziennej pielęgnacji. Używamy kremów nie wyłącznie ażeby prezentować się ładniej, lecz czasami wręcz ze względów zdrowotnych, na przykład gdy mamy bardzo odwodnioną skórę, która aż nas piecze, póki jej nie nawodnimy.

krem
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Kremów w sklepach jest naprawdę mnóstwo, niejeden odnajdzie kosmetyk odpowiedni dla siebie i dla swej cery. Do wyboru mamy oczywiście niemało kremów w różnorakich półkach cenowych, zaczynając od kremów bardzo tanich, poprzez te trochę droższe, jak przykładowo krem do twarzy vichy, po te bardzo kosztowne, , które kosztują nawet kilkaset złotych, , które zawierają bardzo ekskluzywne składniki. W znakomitej większości przypadków kremy droższe działają lepiej, jest to prawda. Jednakże mamy kremy, które nie kosztują tak dużo, jak choćby taki polski iwostin capillin krem na naczynka, który jest w dość niewysokiej cenie i może się pochwalić znakomitym działaniem- więcej o kremie do twarzy vichy.
Aczkolwiek kupując kosmetyk nie powinniśmy kierować się przecież wyłącznie jego ceną! Przede wszystkim musimy patrzeć na przeznaczenie kremu a także wymagania naszej skóry. I tak jeśli mamy skórę przesuszoną albo wręcz nawet odwodnioną, obowiązkowo kupmy nawilżający krem do twarzy vichy. Kosmetyk ów nawilży naszą skórę i sprawi, że będzie ona wygładzona i mocno nawilżona.

Kiedy na naszej cerze wystąpiły pierwsze zmarszczki, to fajnie jest kupić kosmetyk na zmarszczki mimiczne. Kremy takie najczęściej opisywane są na pudełkach jako 35+, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby – będąc młodszymi – również taki kosmetyk stosować zapobiegawczo, albowiem sprawdzi się tutaj przysłowie: lepiej zapobiegać (niedoskonałościom) niż zwalczać. Jeśli natomiast mamy skórę naczyniową, która łatwo się czerwieni, to fajnie jest kupić iwostin capillin krem na naczynka- czytaj więcej o kremie iwostin capillin na naczynka.

Wybierając kosmetyk dla siebie, pamiętajmy przede wszystkim, ażeby kierować się wymaganiami swojej skóry. Pomyślmy, czego od kremu wymagamy – nawilżenia, likwidacji zmarszczek, albo może zlikwidowania pryszczy albo brzydkich blizn? Obecnie posiadamy kremy prawie na wszelkie problemy skórne, tak więc wystarczy trochę poszukać, a na pewno wynajdziemy ten najbardziej odpowiedni dla naszej skóry i jej wymagań.