Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Ciało w ogniu – jak poradzić sobie z taką dolegliwością Wrzesień 7, 2018

Osoba chora na AZS za nic w świecie nie sprawi sobie wełnianego swetra. Oprócz kluczy ma w torebce krem na swędzenie. Z troską nawilża nim ciało w nadziei, że solidnie „nakarmiona”skóra szybko powróci do poprzedniego stanu.

Na tym właśnie polega główny problem ludzi chorych na AZS – na powstrzymaniu ciągłego swędzenia. Gdyż pod wpływem drapania i pocierania, nad którym ciężko zapanować staje się szorstka, zaczerwieniona i skłonna do spękania. Wówczas swędzi jeszcze bardziej, a w takich chwilach bardzo łatwo o zakażenie bakteriami i grzybami bytującymi na skórze.

I właśnie w związku z owymi przykrymi dolegliwościami tak ważne jest jej nawilżanie oraz natłuszczanie. Krem przeciwzapalny czy krem na swędzenie to kosmetyk obowiązkowy podczas trwającej kuracji leczenia skóry, a także jej pielęgnacji. Właściwości łagodzące, przeciwzapalne i nawilżające przyniosą ukojenie naszej skórze, a nam zapewnią higienę…psychiczną. Stres jest bowiem składnikiem, który wyraźnie zaostrza objawy choroby. Nie jest możliwe zupełnie wykluczyć go z życia, ale powinniśmy szukać sposobów, które pozwolą zneutralizować jego działanie. Zwiastunem bezpieczeństwa kremów jest lista składników – im krótsza tym lepiej. Gdy chcemy kupić krem, koniecznie weźmy próbkę, a gdy pragniemy zmienić kolor włosów – wcześniej zróbmy test (czytaj to).

lichtena
Należy także zrezygnować z mydła, które rozpuszcza płaszcz lipidowy i wymienić je na kosmetyki „bez mydła”. Dobrze jest przestawić się na naturalne kosmetyki, które nie posiadają w swoim składzie parabenów czy innych środków chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Używanie ich będzie więc przyjemne a dodatkowo przyniesie efekty. Dadzą nam szansę na nowo poczuć zapachy świata, który mamy na wyciągniecie ręki.

Do ich wytwarzania nie potrzeba wielkich zakładów chemicznych, nie potrzeba rozwiniętych i energochłonnych technologii. Nie powstają przy tym również stosy toksycznych odpadów, które tysiące lat pozostaną w środowisku. Jeżeli zdrowej skórze, to sięgając po te kosmetyki powinniśmy to uwzględnić.
Weźmy jednak pod uwagę, że atopowe zapalenie skóry to infekcja wymagająca wizyty u lekarza dermatologa, z tego powodu zachęcamy do używania kosmetyków rekomendowanych przez niego polecanych.