Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Chcesz ufarbować swoje włosy? Dobierz odpowiednią farbę Grudzień 13, 2018

Malowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena płci pięknej, jednakże w dzisiejszych czasach także niejeden mężczyzna decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim albo w swoim domu. Bez względu na to czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto mieć świadomość, jak dobrać farbę, aby włosy uzyskały upragniony odcień.

Modelka w bieliźnie
Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim powinieneś wybrać kolor, na który planujesz zafarbować swoje włosy, nie zapominając, iż na ogół odcień jest o jeden albo dwa tony ciemniejszy aniżeli na pudełku. Do tego istotne jest to czy twoje włosy (kosmetyki fryzjerskie revlon – pokaż więcej) są naturalne, czy już były kiedyś koloryzowane. Tylko w pierwszym przypadku efekt można przewidzieć, ponieważ włosy malowane reagują inaczej. Po drugie, należy zdecydować na typ koloryzacji – postawić na farbę czy piankę? Pianki do włosów są prostsze do samodzielnego stosowania. Dzięki wygodzie ich nakładania nawet farbowanie włosów na wakacjach będzie możliwe. Z kolei normalne farby jak na wymagają większej dokładności, jednakże zawsze możemy prosić o pomoc mamę lub koleżankę.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej transport międzynarodowy gdańsk na ten temat – informacje będą z pewnością bardzo interesujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Warta sprawdzenia jest farba luo color, w jakiej amoniak jest zastąpiony substancją zasadową nie osłabiającą włosów. Luo color zapewnia intensywny, a jednocześnie błyszczący kolor z efektem trój wymiaru. Dodatkowo fantastycznie wzmacnia włosy i sprawia, że są wygładzone. Dobrze pokrywa siwe włosy i można ją kupić w większości drogerii kosmetycznych. Co jeszcze trzeba wiedzieć, wybierając odpowiednią farbę?

Jeśli masz czarne włosy i planujesz to zmienić, na początek konieczna jest dekoloryzacja, w innym razie nowy kolor będzie praktycznie niewidoczny, a jedynie doda refleksów. Ponadto delikatne włosy są dużo bardziej podatne na działanie farby, toteż nie należy wkładać plastikowego czepka dla spotęgowania efektu, a można nawet trzymać farbę pięć min. krócej.

Jeśli masz trudność z właściwym dobraniem farby lub pianki do włosów, najlepiej udaj się do sprawdzonego fryzjera, który ma praktykę w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie wymarzoną fryzurę z pożądanym kolorem lub zapoznaj się z poradami na . W innym razie może się okazać, że nie takie były twoje zamierzenia, jednakże całe szczęście farba również z czasem się zmywa, zaś włosy odrastają, toteż będzie pora na kolejne próby. Wykorzystując nasze wskazówki na pewno wszytko pójdzie dobrze.

Tagi:
Categories: Akcesoria