Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Broda- atrybut eleganckiego mężczyzny. Jak o nią zadbać oraz jakie kosmetyki stosować, żeby dobrze się prezentowała? 26 kwietnia, 2022

Dobrze przystrzyżony zarost może być bardzo męski jak również atrakcyjny. Coraz chętniej mężczyźni decydują się na efektowną brodę, często w towarzystwie wąsów, które mogą sprawić, iż wyglądają bardziej elegancko oraz bardzo męsko. Ta część naszego ciała niekiedy wymaga specjalnych produktów do pielęgnacji.

golenie maszynką

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej wykorzystywanym sposobem na usuwanie zarostu jest maszynka jednorazowa. Takie rozwiązanie nie zawsze jednak sprawdza się, jeśli mamy dłuższą brodę lub potrzebujemy dokładnego golenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla panów posiadających brodę będzie golarka z trymerem, dzięki której mogą skrócić odpowiednio zarost, jeżeli nadejdzie taka potrzeba. Niezwykle przydatne są też ostre nożyczki, którymi możemy przycinać niepożądane kosmyki. Jeżeli nasz zarost częściowo wymaga zupełnego wygolenia warto zakupić pędzel do golenia Zestaw (więcej tutaj), którego elementami są pędzel oraz krem do golenia sprawią, iż nawet najtwardszy zarost nie sprawi nam problemu. Warto zainwestować w pędzel z naturalnego włosia na przykład pędzel Badger, aby nie podrażnić skóry.

Przed zdecydowaniem się na zapuszczenie brody powinniśmy dobrać ją do kształtu własnej twarzy. Nie każdy będzie dobrze wyglądał przykładowo z kilkudniowym zarostem lub kozią bródką.

Czy ten tekst jest według Ciebie ważny? Jeśli tak, to wejdź oraz przeczytaj więcej (http://www.theomarvee.com/26-vitaforce) – będące tu kwestie odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

O brodę, tak samo jak o włosy na głowie trzeba zadbać, używając dobrych kosmetyków. Kosmetyki do brody to na przykład woski i olejki albo balsamy . Woskiem możemy nadać pożądany kształt, na przykład naszym wąsom, by były delikatnie podkręconei zachowały swój kształt przez długi czas. Olejki tudzież balsamy stosowane są do delikatnego nabłyszczenia włosów, żeby prezentowały się jeszcze lepiej. Szukając takich kosmetyków do pielęgnacji brody powinniśmy wybierać marki, które specjalizują się przede wszystkim w kosmetykach dla mężczyzn.

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Zadbana a także męska broda może zachwycić zarówno mężczyzn jak również kobiety. Warto jednak w odpowiedni sposób dopasować ją do kształtu twarzy i dbać o nią, by zachowywała zadany kształt. Dzięki dobrej pielęgnacji będziemy mogli cieszyć się atrakcyjnym i bardzo eleganckim wyglądem w każdym momencie, właśnie za zasługą brody.