Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Błonnik z ananasem – w jaki sposób dopomaga układ trawienny i czy powinno się go stosować? Wrzesień 7, 2018

Błonnik i ananas stanowią element wielu suplementów diety mających wesprzeć proces odchudzania. Ustanawiają szampańskie połączenie tworzące doskonały specyfik dla postaci zmagających się z nadwagą. W czym tkwi jego sekret?

Błonnik jest to substrat roślinny, jaki w organizmie człowieka nie poddaje się strawieniu ani wchłonięciu. Jednakowoż pod wpływem wody pęcznieje, dając odczucie sytości i dodatkowo usprawnia perystaltykę jelit. W następnej kolejności ananas, mimo że jest dość kaloryczny, zawiera enzym bromelainę, która ożywia trawienie białek oraz wykazuje różnorodne działanie farmakologiczne. W kilku krajach na świecie ananas jest niezmiernie doceniany i uważany za roślinę uzdrawiającą – klik!.

Koncentrat z tego owocu działa przeciwobrzękowo – przeciwdziała gromadzeniu się wody w organizmie. Jest to w wielu przypadkach występujący szczegół podczas stosowania diet nieprawidłowo zbilansowanych. Na domiar tego też przeciwzakrzepowo – zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, a toteż zawałowi serca, udarom mózgu. Ma zatem sporo pozytywów, cennych dla naszego zdrowia. Błonnik z ananasem, prowokując ścianki jelita grubego, przyspiesza perystaltykę, zapobiegając zaparciom jak również chorobom jelit. Istniejący w pokarmie zrzesza metale ciężkie i blokuje pochłanianie cholesterolu oraz glukozy w nim mieszczących się.

Zważywszy na ów fakt błonnik z ananasem jest rekomendowany przy powiększonym stanie cholesterolu we krwi a także dla diabetyków. Zażywając środki z błonnikiem wypada pamiętać o tym, by pić dużo wody, dlatego że błonnik może wywołać zaparcia. Jest to niezwykle znaczący punkt, o jakim nie można zapominać w trakcie stosowania preparatu.

Niezwykle ważkim aspektem w ciągu kuracji odchudzającej jest to, że używanie samych suplementów diety nie spowoduje, że stracimy na wadze. Preparaty zawierające błonnik i ananas jedynie wspierają przebieg odchudzania, jaki zazwyczaj polega na stosowaniu właściwie zbilansowanej diety i zwiększonej aktywności fizycznej.

Categories: Zdrowa dieta