Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Biżuteria ze srebra i złota dla Ciebie Wrzesień 7, 2018

Człowiek od zawsze uwielbiał ozdabiać swoje ciało biżuterią. Wiemy, że już dwadzieścia dwa tysiące lat temu człowiek tworzył różnego typu biżuterię. Oczywiście wówczas były to bardzo prymitywne rzeczy, które najczęściej zrobione były z materiałów takich jak drewno lub muszle. w miarę upływu wieków i rozwoju cywilizacji zaczęto stosować bardziej wyszukane surowce. Dopiero około trzy i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto do tego używać materiałów znanych nam dzisiaj jako szlachetne, czyli srebra i złota.

Poza upiększaniem ciała biżuteria służyła również innym celom – posiadała wartość magiczną. Była nacechowana religijnie i związana była ze światem wierzeń oraz mitów. Już wówczas rozmaitego rodzaju amuletom i wisiorkom przypisywano moc nadnaturalną i wierzono, że noszenie jakiejś biżuterii sprawi, że dana osoba odniesie sukces lub będzie miała szczęście w miłości, czy też uniknie zarazy i chorób. Ozdoby ciała, jakie wyrabiano w starożytnych czasach w Grecji oraz w Rzymie to przede wszystkim przepiękne i niezwykle starannie wykonane przedmioty takie jak bransolety o kształtach jadowitych węży, różnego typu wisiorki na szyję i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Poza wyrabianiem ich ze złota i srebra, bardzo popularnym wówczas surowcem był również brąz.

Przez wieki rozwijały się nie tylko techniki wyrabiania biżuterii, ale także rozwijały się motywy, które umieszczane były na wszelkiego typu ozdobach. Okresem, w którym w Europie nastąpił największy rozwój złotnictwa był wiek wiek szesnasty oraz siedemnasty. Złote i srebrne ornamenty były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.

W dzisiejszych czasach mamy ogrom rozmaitego typu biżuterii. Można przejrzeć asortyment sklepów internetowych oraz hurtowni złota i srebra praktycznie nie wychodząc z domu. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby zapoznać się z mnogością i rozmaitością asortymentu (Wystarczy poszukać – więcej informacji tu). Możemy wybierać między wszelkimi wzorami, zarówno nowoczesnymi jak nawiązującymi do sztuki oraz stylistyki klasycznej. Poza tym są specjalne kolekcje o cechach bardziej wyszukanych i ekskluzywnych. Każda hurtownia złota (hurtownia jubilerska) lub wyrobów srebrnych troszczy się o to, żeby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.