Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Biały i czarny – uniwersalny duet Wrzesień 7, 2018

sukienka
Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez chwili zastanowienia można stwierdzić, że połączenie białego z czarnym przenigdy nie ma prawa wyjść z mody. Człowiek uwielbia czerpać inspiracje z natury i chociaż prócz zebry, ciężko znaleźć w niej takie zestawienie kolorów, to należy powiedzieć, że jest w nim coś mocno naturalnego, subtelnego oraz eleganckiego. Przez lata połączenie tych dwóch kolorów na stałe weszło do kanonów mody.

Czarno – białe ubrania ma w swej ofercie dużo marek, od tych bardziej ekskluzywnych jak np. ubrania Chanel, po te bardziej pospolite jak na przykład ubrania Reserved. Złączenie takich kolorów bez dodawania, innej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego smaku i dodatkowo też może świadczyć o zasobności naszego konta w banku. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono uwagę na fakt, iż czerń i biel to kolory biznesu, powiązane z pieniędzmi i bogactwem. Bieda z kolei w wielu regionach świata lubi wyrażać się znacznie bardziej szeroką paletą barw. Na dowód tego powinno się oglądnąć program przyrodniczy poświęcony mieszkańcom trzeciego świata, a na pewno wyciągniemy podobne wnioski.

W wymienionym wcześniej sklepie Reserved można kupić dużo ciuchów wpisujących się w ten biało-czarny, klasyczny trend. Sporo z nich, wykorzystuje go bezpośrednio przez połączenie materiałów w tych kolorach. Sukienki Reserved to doskonały tego przykład. Do kupienia istnieje pełno modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych dwóch kolorów, wykorzystuje też takie techniki jak lamowanie, kołnierzyki czy wstawki. Czarna suknia z białymi lamówkami to super propozycja na przykład dla Pań które pracują w biurze.

Rzecz jasna nie jest powiedziane, iż opisywany duet kolorystyczny powinien być wykorzystany w ramach jednej konkretnej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać również przy połączeniu takich rzeczy – czarne spodnie Reserved z białą bluzką, albo też białą sukienkę z żakietem koloru czarnego. Wybranie takiego zabiegu może okazać się znacznie praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy zmuszeni wyglądać bardziej oficjalnie, pozostaniemy w biało-czarnej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby potem czarną lub białą sukienkę połączyć z innymi kolorami, tworząc całkowicie nowy look.