Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Bambus czy „bambus”? Parę ciekawostek w temacie właściwości tego przyjaznego dla środowiska surowca. 2 marca, 2022

Słysząc nazwę „bambus” nasze myśli od razu kierują się do Azji. Mamy przed oczyma ogromnego czarno-białego niedźwiedzia jedzącego pędy rośliny zwanej właśnie bambusem. I choć może nam się wydawać, że pandy są ostatnim ogniwem łańcucha żywotności tejże rośliny, to jednak populacja ludzka odgrywa tu ogromną rolę. Siedząc na fotelu i spoglądając na zasadzone w jednej z rabatek pędy bambusa i rozmyślając nad ich kolejnymi kulinarnymi zastosowaniami, nie zdajemy sobie sprawy, że tkaniny, z których ubrania mamy na sobie mogą mieć w składzie właśnie ten dalekowschodni surowiec.

Kolorowe skarpety

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com
Konkretnie mowa tu o bieliźnie, a o prym w branży walczy niejeden producent skarpet. Problem jednak, jak zwykle w przypadkach odzieży, leży w oferowanej jakości. Oryginalnie używany bambus gwarantuje antybakteryjność, ekologiczność i fantastyczne noszenie. Jednak tańsze skarpety sportowe , jak i te do użytku codziennego bardzo często jedynie były zrobione z włókna bambusowego przekształconego w wiskozę. Ta druga jest już najzwyklejszą tkaniną, wykorzystywaną często do różnych ubrań. Nie posiada żadnych dodatkowych właściwości, jednak tak wytworzona, nadal jest reklamowana jako produkt ekologiczny.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak uważasz, to bez wahania kliknij tutaj, gdyż niewątpliwie warto zobaczyć również inne pokrewne materiały!

W Ameryce Północnej za podobne zachowania producent skarpet otrzymuje ogromne kary za wprowadzanie w błąd konsumenta. W Europie oraz Polsce niestety nie ma konieczności umieszczania takiej informacji. W tym wypadku należy więc uważać – świadomy, rozsądny klient powinien nabyć skarpety opisane jako stworzone z bambusa, a nie jedynie włókna bambusowego. Odzież wytworzona oryginalnie, z wiadomego i sprawdzonego źródła jednak cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Do swojej kolekcji wprowadziły je wpierw firmy sportowe – dając światu bambusowe skarpety sportowe, a w kolejności zakłady z odzieżą elitarną. Oczywistym jest, że elegancki dżentelmen ma ochotę czuć się wygodnie przez cały dzień w wykwintnych butach. Taki efekt oferują skarpety z bambusa . Także dla firm odzieżowych są bardzo korzystnym wyborem. Zawdzięczając to cienkiemu i gęstemu splotowi pozwalają one nanosić różne desenie. Nierzadko więc skarpety w takiej jakości jesteśmy w stanie zobaczyć na stoiskach świątecznych, odróżniające się od innych wieloma kolorami oraz interesującymi motywami. Mimo możliwości pomyłki nie ma sensu jednak zniechęcać się do skarpet z bambusa. Jeśli są z dobrego materiału, to są świetną ideą do codziennego stroju, a jeśli tylko z wymienianej powyżej wiskozy – to i tak to dobra, choć codzinna tkanina. Najważniejsze jednak jest to, by nie przepłacać.