Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Bakterie nie przeżyją 7 maja, 2022

Przed wizytą sprawdź lekarza!

Źródło: bc-injury-law.com

Zarazki atakują homo sapiens od początku jego życia na świecie. W okresach prehistorycznych pierwi ludzie nierzadko odchodzili w młodym (jak na nasze dzisiejsze normy) z przyczyny drobnych chorób. W starożytności i w później świat ludzi był dręczony przez zarazy. Lecz to nie zarazy były najstraszniejsze – infekcje bakteryjne i wirusowe wpędzały ludzi do grobu dzień w dzień.

Rzesze kobiet umarło przy rodzeniu, ponieważ nic nie wiedziano na temat zarazków i właściwych procedurach dezynfekcji. Nie były w stosowaniu ani dezynfektor, ani mniej wymagające środki, jak woda (jonizatory wody) kolońska. Dzieci umierały kilka godzin po urodzeniu, gdyż znajdowały się w słabych warunkach. Z tej przyczyny w zasadzie bierze się procedura chrzczenia noworodka – rodzice pragnęli zdążyć przed prawdopodobną śmiercią.

Lekarz

Źródło: sxc.hu

A jak jest współcześnie? Postęp medycyny dał wiele korzyści. Najpierw badacze zaobserwowali bakterie i doszli do wniosku, że to powodują schorzenia. Następnie dowiedziano się jak je zabijać – wynaleziono pierwszy antybiotyk. A obecni katar nie jest już zagrożeniem dla statystycznego homo sapiens. Jest tak z 2 przyczyn – opieka medyczna oraz leki są ogólnie dostępne, a sam organizm ludzki się impregnował na sporą część typów bakterii. Znaczną rolę posiada tu również menu oraz ciepło w mieszkaniu. Mroczny czas w naszej historii, kiedy pospolite dolegliwości niszczyły całe wsie, na szczęście się zakończył. Trzeba czasem to przemyśleć i w duchu podziękować wynalazcom za takie urządzenia, jak dezynfektory.

W przybytkach lekarskich funkcjonują maszyny, które chronią nas przed zarazkami – są to sterylizatory parowe. Co ciekawe, można je również spotkać w innych placówkach, takich jak salony pielęgnacyjne. Nie dziwota, wszakże podczas robienia manicure można przenieść sporo zarazków,jeśli sprzęt nie jest systematycznie dezynfekowany. Jeśli potrzebujesz dobrych maszyn tego przeznaczenia, poszukaj w internecie punktów sprzedaży renomowanego fińskiego producenta – firmy Planmeca.

Źródło: Znam.swidnica.pl