Świat zakupów

na zakupy nadszedł czas ;)

Analiza po dwudziestopięcioleciu nowego systemu Wrzesień 24, 2018

Wraz ze zmianą systemu po wyborach 4 czerwca 89 i bogaceniem się społeczeństwa Polacy postanowili zniwelować zacofanie spowodowane systemem etatystycznym. Proces ten przebiegał i chyba ciągle przebiega wieloma torami. Zaczął się on już w 1988. Najszybsze i najgłębsze zmiany zachodziły na poziomie makroekonomicznym. Jak grzyby po deszczu tworzyły się niewielkie firmy i maleńkie jednoosobowe interesy. Po czasie z wielu z nich wyewoluowały największe obecnie istniejące mega przedsiębiorstwa.

Najnowsza kolekcja Reebok
Autor: Reebok
Źródło: Reebok
Poprawa poziomu bytowego Polaków i otwarcie granic spowodowało stopniowe zwiększenie zainteresowania sportem. Nawet w niewielkich miasteczkach powstawały miejsca do ćwiczeń z angielskiego zwane fitness clubami. Jednocześnie z trendem sportowym sprzedawcy i producenci odzieży dostosowywali swój asortyment do zapotrzebowania. Na rynek weszły bluzy – więcej w temacie – fitness dla kobiet, bardzo duża ilość dresów. Dzięki dostępowi do muzycznych telewizji i naśladownictwu gwiazd muzyki popularniej pojawiły się męskie oraz sportowe bluzy (sprawdź www.tdruk.pl/kategoria-produktu/bluzy/) z kapturem.

Na chodnikach w tak zwanych „szczękach” sprzedawano wszystko razem – kiełbasę i wołowinę z półlegalnego uboju zaraz obok biustonoszy, prostych bluz damskich czy fig. Rzecz jasna zaczynały także powstawać luksusowe markety gdzie było można kupić kosztowne markowe artykuły np. proste bluzy, dresy dla pań i panów, bluzy damskie z kapturem czy bluzy fitness dla kobiet.

Początkowo te miejsca były bardziej wystawami artykułów które klient chciał mieć. Z dzisiejszej perspektywy dziwne były to czasy, dość romantyczne bowiem ważne było to co się potrafi i w jakim stopniu człowiek potrafi się przystosować do zmieniających się warunków. Był to czas ogromnej wiary w przyszłość i poczucia być może odrobinę przeświadczenia, że wszystko się zmieniło na lepsze i jeśli człowiek czegoś bardzo chce wszystko jest możliwe do zrealizowania.

Uważam, iż nie można było sądzić w inny sposób, gdyż to był też czas cudów. W końcu nie za często w historii tej części Europy praktycznie bez rozlewu krwi zmienił się układ sił uznawany dotąd za jedyny.

Categories: Sukienki